A NOVOFER Alapítvány Kuratóriuma kéri a gazdasági tevékenységet folytató társaságok, a kutatással, fejlesztéssel, oktatással foglalkozó intézmények, a kamarák, a műszaki és természet-tudományi egyesületek, a szakmai vagy érdekvédelmi szervezetek ill. szövetségek vezetőit továbbá a Gábor Dénes-díjjal korábban kitüntetett szakembereket, hogy jelöljék GÁBOR DÉNES-díjra azokat az általuk szakmailag ismert, kreatív, innovatív, jelenleg is tevékeny, az innovációt aktívan művelő (kutató, fejlesztő, feltaláló, műszaki-gazdasági vezető) szakembereket, akik a műszaki szakterületen:
- kiemelkedő tudományos, kutatási-fejlesztési tevékenységet folytatnak,
- jelentős, a gyakorlatban az elmúlt 5 évben bevezetett, konkrét tudományos és/vagy műszaki-szellemi alkotást hoztak létre,
- megvalósult tudományos, kutatási-fejlesztési, innovatív tevékenységükkel hozzájárultak a környezeti értékek megőrzéséhez, a fenntartható fejlődéshez,
- személyes közreműködésükkel megalapozták és fenntartották intézményük innovációs készségét és képességét.
A díjak odaítéléséről a Kuratórium dönt. A kuratórium döntése végleges, az ellen fellebbezésnek helye nincs. A hiányos (adatlapot, indoklást, szakmai életrajzot, vagy ajánló leveleket nem tartalmazó) jelöléseket a Kuratórium formai okból figyelmen kívül hagyja.
A díjak személyre szólnak, így alkotó közösségek csoportosan nem jelölhetők.
A díjak csak egyszer nyerhetők el és a Kuratórium nem adományoz posztumusz díjat.
Az ideális jelölt:
- teljesen új tudást létrehozó szakember, akinek műszaki-szellemi alkotását eredményesen hasznosítják,
- aki ismereteit a gyakorlatban alkalmazza,
- látóköre messze meghaladja a szűken vett szakterületet,
- a felterjesztéskor még nem töltötte be az 55. életévét.
A Kuratórium fenntartja magának a jogot arra, hogy a tárgyévet megelőző évek jelöltje számára is adományozzon díjat, amennyiben a jelölt a tárgyévi felhívás minden kritériumának megfelel és a jelölők, valamint az ajánlók a kuratórium ez irányú megkeresése során fenntartják korábbi javaslatukat.
A Kuratórium létrehozta a Gábor Dénes-díj külhoni fokozatát is, amelyet a határainkon túl élő, magyar nemzetiségű, magyarul tudó alkotónak adományoz. A határainkon túl élő magyar alkotó elismerésére javaslatot tehetnek a Magyarország határain túli (ezen a magyarság értendő a világban) magyar szakmai, valamint civil szervezetek és felsőoktatási intézmények vezetői is.
A jelölések (előterjesztések) megkívánt tartalma
I. Kitöltött és aláírt adatlap: a jelölő, a jelölt és az ajánlók adatai és a jelölés rövid indoklása, az előírt formanyomtatványon
II. Jelölés: legfeljebb 3, A4-es gépelt oldal terjedelemben a jelölés részletes indoklása, a jelölő aláírásával
III.Mellékletek:
- A jelölt szakmai képzettségének és munkásságának legfeljebb 2 oldal terjedelmű ismertetése
- Az indoklásban hivatkozott alkotás/ok/ ill. szakmai eredmények listája (maximum 3 A4-es oldal)
- Két, a felterjesztőtől, ill. a felterjesztő szervezettől független, szakmailag elismert szakembernek a jelölt kitüntetését támogató ajánló levele.
A jelöléssel, ajánlással és elbírálással kapcsolatos valamennyi dokumentum nyelve a magyar!
A jelölést (előterjesztést) mind elektronikusan ( Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ), mind papíralapon (1112 Budapest, Hegyalja út 86.) be kell nyújtani.
Az adatlap, a felhívások (hazai és külhoni jelölésre) és a jelöléssel (előterjesztéssel) kapcsolatos részletes tudnivalók az alapítvány honlapjáról tölthetők le.
Az elektronikus jelölés beküldési, a papíralapú jelölés postára adási határideje mindkét esetben: 2013. október 10.
Eredményhirdetés és díjátadás: 2013. december vége
A beérkezett jelölések átvételéről a jelölők, az elbírálás eredményéről a jelölők, a kitüntetést elnyerők esetén a jelölők, az ajánlók és a díjazott jelöltek közvetlen értesítést is kapnak. A díjazottak személyét a díjátadást követően az alapítvány honlapján és a szaksajtóban is nyilvánosságra hozzák.
További felvilágosítás: Kosztolányi Tamás titkár, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; tel.: (+36-1) 319-8913; fax: (+36-1) 319-8916; mobil: (+36-30) 4848-004
Forrás: Novofer Alapítvány