Hétfőn átadták a megváltozott munkaképességű dolgozókat foglalkoztató Főkefe Közhasznú Nonprofit Kft. új budapesti telephelyét. A több mint 20 millió forintos beruházással a XIX. kerületi Temesvár utcában komfortosabb munkafeltételeket teremtettek a közel 60 dolgozónak, valamint Budapesten belül egy logisztikai szempontból is megfelelő helyre került a kefe- és cirokseprűgyártás. A telephelyen további beruházásokat követően folyamatos létszámbővítésre készülnek.
„Új telephelyünk örömteli megnyitása fontos lépés abban az üzleti reorganizációs folyamatban, amelynek során racionalizáljuk a három közös irányítás alá vont, száz százalékban állami tulajdonú társaság működését. Célunk, hogy hatékony környezetben értékteremtő tevékenységet, munkát biztosítsunk az összességében mintegy 8.500 megváltozott munkaképességű dolgozónknak″ – emelte ki Becker György, a Főkefe ügyvezető igazgatója. A Főkefe mellett a Kézmű Közhasznú Nonprofit Kft. és az Erfo Közhasznú Nonprofit Kft. tartozik még az általa irányított társasági körbe. A három cég összesen tízezer munkavállalót foglalkoztat.
A Főkefe Budapesten eddig Zuglóban működtetett kefe- és cirokseprűgyártó üzemet. A telephely szűkösnek bizonyult, ráadásul egy lakóövezetben van, így logisztikai szempontból is indokolttá vált a tevékenységek áttelepítése. A felújított kispesti telephelyen a vállalat negyven százalékkal nagyobb alapterülettel rendelkezik majd. „Hosszabb távon ekkora területen több megváltozott képességű dolgozót tudunk majd foglalkoztatni, ami a vállalat kiemelt célja″ – mondta Becker György.
A telephely felújításakor fokozottan figyeltek arra, hogy a munkahelyi környezetet a megváltozott munkaképességű munkavállalók speciális igényeihez igazítsák, számukra kellemes, komfortos és biztonságos, egészségi állapotuknak teljes mértékben megfelelő környezetet alakítsanak ki. Megújult a fűtési rendszer, szociális blokkok épültek, és sor került termelőegységek felújítására is. A megnövekedett terület lehetővé teszi új gépek beszerzését, amellyel a Társaság új megrendelői igényeket elégíthet ki. A munkáltató vállalta, hogy azokat, akik ezt igénylik, a régi munkahelyről busszal szállítja a Temesvár utcai üzemhez.
A létesítményt úgy alakították ki, hogy csökkenteni lehessen a raktározási és logisztikai költségeket, és ezzel rugalmasabban tudjanak alkalmazkodni megrendelőik igényeihez. A Temesvár utcai telephely mostani megújulásával azonban még nem ért véget a vállalatnál zajló beruházások sorozata: a reorganizációs folyamat kiterjed a társaságok minden, országszerte található telephelyeire, meghatározó szerepet szánva az ittenihez hasonló termelési központoknak. A jövőben a Temesvár utcai telephelyen további ingatlan- és gépberuházást, illetve egy új raktár építését is tervezik.
Forrás: LIVE PR