A bólyi székhelyű, 100%-os magyar tulajdonban lévő építőipari nagyvállalat Bács-Kiskun megyében, Kunszentmiklós településen kezdi meg legújabb gyáregységének kivitelezését. A cég büszke rá, hogy a közel 2 milliárd forintból megvalósuló beruházás támogatja a régió foglalkoztatásának fejlesztését és a modern, nagymértékben automatizált gyáregység segíti a piaci igények kiszolgálását. A május 7-én tartott ünnepélyes alapkőletételen Varga Mihály pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes is tiszteletét tette.
A Terrán Közép-Európa vezető tetőcserép márkája, 100%-os magyar tulajdonban lévő építőipari nagyvállalat, mely többek között a folyamatos innovációnak, előremutató beruházásoknak, határozott értékrendnek köszönhetően stabil szereplője a hazai tetőcserép piacnak.
A cég a vásárlói igények még hatékonyabb kiszolgálása érdekében bővíti gyártókapacitását és megkezdte a 2008-ban átadott kunszentmiklósi gyáregység második, közel 3000 m2-es gyártóüzemének kivitelezését.
„A magyar építőipar évről-évre növekszik, ezért nagy a kereslet az olyan cégekre, amelyek magas hozzáadott értékű termékekkel és szolgáltatásokkal bírnak"– jelentette ki Varga Mihály. A pénzügyminiszter elmondta: a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. egy olyan vállalkozás a magyar gazdaságban, amely élenjáró technológiát alkalmazva nemcsak a hazai piacon állja meg a helyét, hanem külföldön is versenyképes.
Felkészülve a hazai és nemzetközi tetőcserép piacokon várható további fellendülésre, az új épületbe automata gyártó gépsor kerül, melynek köszönhetően a gyártókapacitás megduplázódik. Az automatizáltság szintjének növelésével tovább optimalizálható a maximum két műszakos munkavégzés, mellyel a munkatársak számára is még jobban tervezhető munkarendet alakít ki a vállalat.
"A beruházással és a kapcsolódó logisztikai szolgáltatásokkal új munkahelyeket teremtünk és még inkább képesek leszünk megfelelni a rohamosan fejlődő építőipar mennyiségi és minőségi elvárásainak." - mondta Gódi Attila a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. ügyvezető igazgatója.
A beruházásnak köszönhetően a vállalat 261 darab munkahelyet tud megőrizni, és további 20 munkahelyet teremt. Az alkalmazottak munkakörülményeinek további javítása érdekében az épületben új öltöző, szociális blokk és étkező kerül kialakításra, valamint tovább bővítik a dolgozói parkolót és kerékpártárolókat.
A beruházás értéke megközelítőleg 2 milliárd forint, melyből az állami támogatás 483.325.087 forint. A projekt a GINOP-1.2.1-16-2017-00224 számú, „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásának bővítése" pályázat keretein belül, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
Forrás: Sans Cliché