2024. május 2., csütörtök

UJ HONLAP BANNER 250 100

OTP-businessÖsszesen 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást és számos további nyereményt ítélt oda a nyertes társasházaknak és lakásszövetkezeteknek az OTP Bank Társasházi Pályázatának zsűrije. Az immár nyolcadik alkalommal kiírt pályázat augusztus 29-i ünnepélyes díjátadóján olyan innovatív és kulcsfontosságú beruházásokat is díjaztak a szervezők, mint a régi kéménybe ágyazható vízvezetékrendszer kiépítése, vagy épp a Blaha Lujza téri árkádsor felújítása. Az idei pályázat tapasztalatai alapján a biztonsági és energetikai felújításokra van a legnagyobb igény a hazai társasházak részéről – emelik ki az OTP Bank szakértői.

Immár nyolcadik alkalommal hirdetett nyerteseket az OTP Bank magyarországi társasházak és lakásszövetkezetek korszerűsítési beruházásait támogató programja, a Társasházi Pályázat. A hitelintézet februári felhívására összesen 853 pályázati anyag érkezett, amelyek közül a szakmai zsűri kategóriánként 3-3 jelentkezőt részesített vissza nem térítendő támogatásban, összesen 9 millió forint értékben. Emellett a pályázat közönségdíjasa szintén 1 millió forint vissza nem térítendő támogatáshoz jutott, míg a többi induló szaklap- és ügykezelői szoftver-előfizetést, illetve oktatási lehetőséget nyert pályázatával.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is számos energetikai felújítást célzó pályázat érkezett be, amelyek az épületek szigetelését, nyílászáróit vagy épp gépesítését kívánták korszerűsíteni. Emellett azonban a másik legnépszerűbb beruházástípust a biztonsági jellegű tervek jelentették 2016-ban.

A beérkezett pályázatok nagyjából harmada kamerarendszer kialakítását, a kapuk lecserélését, vagy a világítási rendszer és a lépcsőház felújítását célozta. Eszerint az épületek energetikai korszerűsítése mellett a biztonság az a terület, ahol a lakóközösségek a leginkább előrelépést szeretnének elérni lakóházukban" – emelte ki Csonka Tibor, az OTP Business ügyvezető igazgatója.

A Biztonság kategória nyertesei ennek megfelelően a bejárati kapuk cseréjét, kamerarendszerek kialakítását kívánják megvalósítani az idén. Emellett céljuk a világítási rendszer korszerűsítése is, a hagyományos izzók és neoncsövek kicserélése mozgásérzékelős, energiahatékonyabb LED izzókra. Utóbbi célkitűzésnek energetikai vonzata is van, hiszen a mozgásérzékelős világítással kiküszöbölhető a felesleges áramfogyasztás, illetve az izzók maguk is kisebb fogyasztással nyújtanak nagyobb teljesítményt.

Az egyik leginnovatívabb projekt az Ezermester kategóriában a kéményrendszer alternatív felhasználásáról és a vízvezetékrendszer ezzel egyidejű korszerűsítéséről szólt. Ennek keretében a lakóközösség úgy döntött, megtakarítják a kéménybélelés több tízmillió forintos költségét, és az eredeti funkcióját ellátni már nem képes gyűjtőkéménybe új szekunder vízcsőrendszert telepít. A kategóriában emellett új öntözőrendszer kialakítására, illetve a Blaha Lujza téri árkádsor felújítására is támogatást nyújt a Társasházi Pályázat.

A Közösségépítés kategóriában a pincehelyiségek közösségi rendezvények megrendezésére való átalakítása volt a legnépszerűbb célkitűzés. Emellett azonban akadtak olyan egyedi ötletek is, mint hogy ezeket a helyiségeket közhasznú egészségügyi, vagy épp sportszobává alakítsa át a közösség. A kategória nevéből adódóan a munkák nagy részét, a szaktudást kevésbé igénylő feladatokat a közösség tagjai maguk végzik el együtt, így például a festést és vakolást.

A pályázat legfontosabb célja változatlan az elmúlt nyolc évben, nevezetesen annak ösztönzése, hogy a lakók közösségként találják ki és valósítsák meg pályázatukat, tegyék szebbé, jobbá környezetüket. A fejlesztéseknek köszönhetően javul a tulajdonosok életminősége, megszépül a lakókörnyezetük, nem utolsósorban értékesebbé válnak ingatlanjaik" – hangsúlyozta az OTP Business ügyvezető igazgatója.

Csonka Tibor hozzátette: „kilenc nyertest hirdetünk a pályázaton, akik mellett hagyományosan egy különdíjast is jutalmazunk. Idén a különdíjról közönségszavazás döntött a Facebookon, az pedig önmagában is közösségépítő erővel bírt, ahogy a közösségek igyekeztek a lehető legtöbb szavazatot elérni, így összesen majdnem 8 ezer voks érkezett be".

Az OTP Társasházi Pályázat 2016-os nyertesei:

Ezermester kategória

1. helyezett – kéménybe épített vízcsőrendszer, Budapest, 1,5 millió Ft

2. helyezett – esővízgyűjtő és öntözőrendszer, Békéscsaba, 1 millió Ft

3. helyezett – árkádsor-felújítás, Budapest, 500 ezer Ft

 

Közösségépítés kategória

1. helyezett – pincefelújítás közösségi rendezvényekhez, Budapest, 1,5 millió Ft

2. helyezett – egészségügyi szoba kialakítása, Debrecen, 1 millió Ft

3. helyezett – Sport- és játszószoba kialakítása, Budapest, 500 ezer Ft

 

Biztonság kategória

1. helyezett – világítási- és kamerarendszer, biztonsági ajtó felszerelése, Veszprém, 1,5 millió Ft

2. helyezett - kamerarendszer, biztonsági ajtó és rámpa felszerelése, Miskolc, 1 millió Ft

3. helyezett – függőfolyosó balesetmentesítése, felújítása, Budapest, 500 ezer Ft

 

Különdíj

- Távvezérlésű kapu, világítási rendszer korszerűsítése, Pécs, 1 millió Ft

 

 

Forrás: OTP Bank

 

 

Eseménynaptár

Május 2024
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Keresés

banner kne 180 240

mehi-banner-media 120x240

Partnereink

EVOSZ-logo

measzlogo fb

 

 

logo rigips-w 

proidea-logo-fb

VarepitoPalyazat logo-web

 

 

bme logo-kicsi

 

Ybl-logo-kicsi

  mapasz-logo-web

 

zeosz-logo-webebsz logo 2

 

 

 HuGBC LOGO kicsi

 

TEGY-web

 Burkolattechnika-egyesulet-logo-web

 Hazicincer logo

    Kivet-logo-web

 

 

 

 

Construmalogo-web

  emsz-logo-web180

mti hirfelhasznalo

 

dimag logofinal-web

 
 
 observer logo-web