Július 1-jétől életbe lép a Családi Otthonteremtési Kedvezmény vidéki változata, a falusi CSOK. A program egy komplexebb családtámogatási csomag része, amelyhez hozzátartozik az érintett területek infrastrukturális fejlesztése is.
Magyarországon évről évre nő az építkezések száma, részben a Családi Otthonteremtési Kedvezménynek köszönhetően. A növekvő tendenciát a kormány a támogatás kiterjesztésével segítené, a vidéki CSOK-kal. A listára mintegy 2500 hátrányosabb helyzetű település került fel, a kedvezményezetti kör alapját a népességszám határozta meg, így a maximum 5000 lakosú helységek kerültek bele a nyilvántartásba.
A Guardian Glass Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, Dávid Zoltánt, Orosháza polgármesterét, David Kostelancik-ot az USA magyarországi követtanácsosát, Kovács Tamás Ivánt, Magyarország belgiumi és luxemburgi nagykövetét, valamint Marc Ungeheuer-t, Luxemburg ausztriai és magyarországi nagykövetét is üdvözölhette a vállalat új, laminált üveg gyártósorának hivatalos átadásán, Orosházán, a cégcsoport síküveggyárában.
A Guardian Glass azért döntött a laminált (ragasztott) üveg gyártósor beruházása mellett, mert a laminált üvegtermékek iránti egyre jelentősebb kereslet mutatkozik Európában. A legmodernebb technológiával működő gyártósoron a hagyományos és bevonatos laminált üvegek gyártásán kívül speciális termékek, többek között hangszigetelő-, vastag-, bevonatos- és színes laminált üvegek előállítására is van lehetőség.
Az elmúlt években az egyik legfontosabb szempont lett a legtöbb építőanyag, és így a tetőablakok esetén is a gyors beépítés. A Roto tetőablakok előszerelve kínálják a szakszerű kivitelezéshez szükséges részleteket, így ez mindenképp pénzben is kifejezhető előnyt jelent, hiszen a jó tetőfedő számára minden perc érték.
A kivitelezést segítő elemek szakszerű beépítésének műszaki támogatása bármilyen tetőhajlásszög, csoportos beépítés vagy térdfal ablakkal történő kombináció esetén biztosított.
Legyen szó ipari épület felújításáról vagy egy kis holland kápolna passzívházzá alakításáról, ami közös, hogy a tetőtér funkcióváltása mindkét esetben fontos szerepet kapott.
Éppen e funkcióváltás kapcsán volt szükség figyelmes tervezésre, amelynek kitűnő példája a bamberg-i ipari épület helyreállítása és a holland Nijssen városában lévő kis kápolna minőségi műszaki megoldások használatával történő passzívházzá alakítása.
Egyre nagyobb körültekintést igényel a megfelelő műszaki megoldások egymáshoz igazítása a folyamatosan szigorodó épületenergetikai előírások tükrében. Úgy is mondhatjuk, hogy az eddig szokás szerint tervezett szerkezetet érdemes lesz átgondolni, „újratervezni". Tekintsük át röviden a tető és tetőablakok együttműködésének kérdését!
Sok helyen olvashatunk arról, hogy az az épület energetikájának kialakítása feltétlenül komplex gondolkodást igényel a tervezés során. Ennek oka, hogy a teljes energiafogyasztásáért a betervezett, beépített szerkezetek közösen felelősek. Az épületszerkezeti elemek hatását szemléltető ábrán láthatjuk, hogy az egyes szerkezeteken az energia hány százaléka szökhet el. Láthatjuk, hogy az egyes műszaki megoldások helytelen megválasztása esetén a kiváló hőszigetelő képességű szerkezetek hatását sajnos jelentősen csökkenthetjük.
További cikkeink...
- Üvegtrendek
- A francia bor ihlette hullámzó üveg
- Extrém időjáráshoz fejlesztett üveg
- Szürke és mégis vidám napvédő üveg
- Egészségi állapotunk összefügg az otthont adó épületével
- Roto: új szervezeti felépítés 2019-től
- A délibáb illúziója Rómában
- ICONIC AWARDS 2018: Innovatív építészet – a legjobbak legjobbja a FAKRO
- A sivatagi ház története
- A FAKRO részt vállal az előregyártott, integrált, multifunkciós energiatetők létrehozásában